Imgenergie

Certifikáty a oprvávnenia - dodávatelia

Spoločnosť Bosch Termotechnika je najväčším výrobcom techniky na vykurovanie a ohrev vody na svete s obratom 3 miliardy eur. Ako dodávateľ systémových riešení si spoločnosť Bosch Termotechnika stanovila cieľ, úsporne a s ohľadom na životné prostredie zabezpečovať príjemné a útulné podmienky na bývanie a ohrev teplej vody. Bosch Termotechnika zahŕňa v oblasti tepelnej techniky nadnárodné značky Bosch, Buderus a Junkers. S produktovým portfóliom zahŕňajúcim závesné i stacionárne kotly, vrátane tepelných čerpadiel a kogeneračných jednotiek, cez solárne systémy až po prietokové ohrievače teplej vody, ponúka Bosch Termotechnika perspektívne a energeticky účinné riešenia zlučiteľné so životným prostredím. Robert Bosch, Divízia Termotechnika – Buderus. Ako máloktorá značka na svete sa Buderus môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň pri Laubachu v Hornom Hessensku.

Inovácie firmy Buderus urýchľujú technický vývoj. Nadchýnajú nielen zákazníkov, ale aj medzinárodné odborné poroty. Potvrdzuje to množstvo ocenení za vývoj nových technológií Buderus.

- Oprávnenia buderus

Viessmann vám ponúka riešenia pre všetky oblasti. Skupina Viessmann je jedným z medzinárodných výrobcov vykurovacích, priemyselných a chladiacich systémov. Ucelené portfólio firmy Viessmann zahŕňa individuálne riešenia s efektívne pracujúcimi systémami a výkonmi od 1,5 do120 000 kW pre všetky aplikačné oblasti, ako aj všetky zdroje energií. Viessmann patrí k popredným svetovým výrobcom vykurovacích, priemyselných a chladiacich systémov s ucelenou ponukou pre vaše vykurovanie.

Vykurovacie systémy – ucelený sortiment ponúka špičkové technológie a vytyčuje nový štandard. Svojím zameraním na energetickú efektívnosť pomáha znižovať náklady a šetriť zdroje a životné prostredie.

Priemyselné systémy – energeticky úsporné a nízkoemisné dodávanie tepla, ako aj prevádzková bezpečnosť a disponibilita zariadení predstavujú hlavné požiadavky na systémy energetického zásobovania.

Chladiace systémy – Viessmann je jedným z popredných výrobcov inovatívnych chladiacich riešení. Rozsiahle portfólio produktov a služieb zahŕňa účinné riešenia pre komerčné aplikácie.

- Osvedčenia Viessmann

Pelltech OÜ je spoločnosť špecializovaná na vývoj, výrobu a predaj kotlov na pelety. Spoločnosť Pelltech, bola založená v roku 2006 a stala sa najväčšou a najdôveryhodnejšou firmou v pobaltských krajinách v oblasti zariadení na spaľovanie peliet a obnoviteľnej energie. Ich montážna linka, technické oddelenie a administratívne kancelárie, ktoré zamestnáva 25 zamestnancov, sa nachádzajú neďaleko letiska v Talline. 

Výrobky spol. Pelltech sú navrhnuté, aby sa dali ľahko používať. Po uvedení do prevádzky vyžadujú nízku údržbu vďaka plne automatizovanému výkonu. Kotly Pelltech sa rozšírili do väčšiny európskych krajín a spoločnosť má silné vzťahy s partnermi po celom svete. Spoločnosť pokračuje v investovaní do vývoja produktov, aby rozšírili katalóg výrobkov a zlepšili používateľské prostredie.

Protherm Production je výrobcom vykurovacej techniky pre 24 trhov Európy, Ázie a Afriky. Pre slovenský trh v závode v Skalici vyrába kotly značiek Vaillant a Protherm. Okrem výroby nájdeme v Protherm Production aj najmodernejšie vývojové centrum na vývoj vykurovacej techniky v strednej Európe. V roku 2013 bol otvorený East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.  Spoločnosť patrí medzi popredných zamestnávateľov na Záhorí. Začiatky spoločnosti Protherm Production siahajú až do roku 1991, kedy pôsobila ako predajná spoločnosť v Prahe. Výroba v Skalici odštartovala pod krídlami spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Výroba v spoločnosti funguje 25 rokov bez obmedzení.

Novodobá história Protherm Production sa začala písať pod hlavičkou medzinárodnej spoločnosti Vaillant Group vďaka akvizícii v roku 2001. Koncern má vo svete celkovo 10 výrobných závodov. Osem z nich sa nachádza v Európe, jeden v Turecku a jeden vo Wuxi v Číne. S viac než 12 000 zamestnancami vyrába Vaillant Group zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.Koncern Vaillant Group má viac ako 140-ročnú históriu a na konte mnohé inovácie a patenty. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Na Slovensku má celkovo tri subjekty, ktoré zamestnávajú viac než 1 300 ľudí: Okrem Protherm Production v Skalici aj závod Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, ktorý sa venuje výrobe hydromodulov a trubiek a spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá je predajnou organizáciou na slovenskom trhu, zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o výrobok i zákazníka).

- Certifikáty Protherm